Riigiprokurör tegevpoliitikas on julgeolekuoht
Lisaks erakond Eesti200-le, kandideerib ka parlamenti erakond kes nimetab end "Parempoolsed". Selle eesotsas on endine riigiprokurör kes ehk senini arvab et ta kangutati ametist lahti - kuid tegelikult lõppes proual 2019a. aastal tähtajaline ametiaeg ning Ratase Valitsus polnud nõus et Perling jätkab edasi riigiprokurörina.
Perlingu ametiaega iseloomustab nagu paljusid riigiametnike, topeltmoraal ning tõrjuv hoiak põhiseadusliku korra vastu. Laitmatu süsteemiinimesena leidis ta seitse põhjust miks Eesti õigussüsteem ei tohi olla selline nagu USAs - juba rahvakirjanik Tammsaare teadis öelda et eestlasel on harjumus võtta üle teiste rahvaste halbu kombeid, aga häid külgi eestlane üle võtta ei soovi. Nii valitsebki meil Eestis nõukogude aegne õigussüsteem, osalt ka samade inimeste või nende pärijatega.
Õigussüsteemi "sõltumatust" poliitikast nähakse kui lahendust, mitte probleemi. Iga inimene saab aru et a) sõltumatus on alati piiritletud b) tsiviilkontrolli alt väljas olev õigussüsteem on julgeoleku oht rahvale.
Mida aga otsib riigiprokurör tegevpoliitikast?
Loomulikult ei hakka antud kirjutama tooma täpsemaid näiteid Perlingu ja
õigussüsteemi sobingust: sellest on kümneid saateid ja kirjandust jne.
Ainuüksi fakt et prokurör tahab osaleda tegevpoliitikas, peaks lööma
valija häirekellad tööle. Isiklikku: Perling on abikaasa endisele KAPO
juhi J. Pihlile ning on praegugi koos ühe KAPO ametnikuga.
Ja kas "Parempoolsed" üldse soovivad parlamenti saada. Tegelikult on nad tööriistad võimuerakonnale, korjates nende valijate hääli kes pole oma valikutes kindlad; nii nagu seda tegi erakond Eesti200 nelja aasta eest.
Üks tõeline erakond mis on kokku pandud kodanikuühiskonna poolt, muretseks, muretseks ja muretseks - Parempoolsetel see mure aga puudub, neil on pohhui - neil on isegi nii pohhui et nad ei luba seda mida lubavad erakonnad kes omavad väikest toetust: 5% valimiskünnise kaotamine. Ja näib et ka valijatel on pohhui, sest "Parempoolseid" toetab 7 päeva enne valimisi vaid 1% valijatest.
Pohhui, pohhui, pohhui. Kasu on sellest ehk vaid mõnel kohalikul poliitikul kes järgmistel KOV-valimistel saab öelda, et sai rahvalt suure toetuse osaliseks.
Loomulikult tuleb endisel riigiprokuröril ja nii mõnelgi õigussüsteemi (endisel) töötajal keelata kandideerida poliitilisse ametisse. On ka ütlemine, et endist võmmi pole olemas!
Kommentaarid
Postita kommentaar